New born bonding

Navazujeme na zásady a trendy moderního porodnictví, kdy je miminko po bezprostředním příchodu na svět v intenzivním kontaktu s maminkou. Vzájemné propojení matky a dítěte je jedním z hlavních pilířů, na kterém stavíme svoji práci s těmi nejmenšími. Proto jsme vytvořili koncept New born bonding, který přirozeně navazuje na bonding v porodnici, kterým startuje budování výjimečného vztahu mezi maminkou a jejím miminkem a který našim konceptem focení chceme podporovat. Zajímavou alternativou na New born focení jsme tedy pro všechny, kterým se zamlouvá podpora prohlubování vzájemného vztahu i touto cestou nebo pro ty, kteří nedávají své miminko rádi z rukou.

V čem se liší práce při klasickém new born focení a při našem new born bondingu

Obvykle není role maminky příliš aktivní. Její činnosti spočívají nejčastěji v dohlížení na bezpečnost focení, krmení a přebalování děťátka během přestávek, případně v utěšování, pokud je plačtivé. Jinak je ale její role spíše pasivní, vše ostatní totiž často bývá v režii fotografa, který si miminko sám uspává a sám polohuje. V tomto se zásadně odlišujeme. New born bonding koncept je založen na spojení maxima činností s aktivní spoluprací maminky tak, aby její role byla aktivní v nejvyšším možném rozsahu. Proto je manipulace s miminkem především na mamince.  Není tak v roli pasivního pozorovatele, který jen dohlíží na průběh focení a který krmí či přebaluje během přestávek.

Hlavní kontakt s miminkem uplatňuje vždy pouze maminka

V praxi je tedy maminka po celou dobu aktivní součástí focení. Miminko sama pokládá na foto rekvizity a to s naší spoluprací, kdy je jí řečeno jak a kam má své miminko uložit. My dítě či rekvizity pouze mírně natáčíme či posouváme dle potřeby ideálního úhlu výsledné fotografie. Pokud má zájem o fotografie, kde její děťátko spí, pak svého potomka také sama i uspává. Hlavní kontakt se svým miminkem uplatňuje pouze maminka.

Fotograf je v A.A.A. Photography pozorovatelem

Fotograf v Adina Agnes Art funguje jako pozorovatel, který v maximální možné míře s ohledem na charakter focení nevstupuje mezi matku a dítě. Tento koncept uplatňujeme, protože klademe důraz na harmonické spojení maminky a jejího miminka, které se obejde bez významné asistence třetí strany. Pokud se vám tento přístup zamlouvá, neváhejte a kontaktujte nás v sekci Kontakt.

Další zajímavosti, které A.A.A. Photography rodičům nabízí

Neomezujeme věk focení

Adina Agnes Art Photography může být zajímavá i pro ty, kteří z jakýchkoliv důvodů nezvládnou své miminko vyfotit u klasických new born fotografů, kteří fotí miminka maximálně do věků tří týdnů. Pokud se nevejdete do tohoto limitu například proto, že jste na focení neměli myšlenky, nebo proto, že nechcete brát své miminko někam do studia v jeho prvních dnech či týdnech života, jsme tu pro vás. K nám můžete přijít kdykoli po tomto datu, rádi vašeho potomka nafotíme.

Důvod, proč na rozdíl od standardního new born focení tento věkový limit nemáme je jednoduchý. V klasickém pojetí new born je důležité, aby miminko pohodlně setrvalo v napolohované pozici a aby se příliš nebudilo, to je u klasických snímků klíč k úspěchu, nejtypičtější motiv je v této kategorii napolohované spící miminko. Starší děťátka už ale pro tyto účely neoplývají ideálními schopnostmi pro takovéto ztvárnění  New born –  jednak jsou vnímavější k vnějším podnětům, takže se mají tendenci více budit a jednak ztrácejí schopnost setrvat v naaranžovaných polohách – což aranžované fotografii, založené na setrvání v napolohované poloze, kdy má dítě spát nesvědčí. U nás se ale takto vůbec nefotí a proto nic z toho není při našem fotografování překážkou.

Je sice pravdou, že spící miminko se fotí snadněji než miminko, které je vzhůru, protože je stále v pohybu a takzvaně ulovit ten správný snímek stojí určité úsilí. Další problematický faktor může být rozmrzelá nálada, pokud, ale vy máte chuť takové focení vyzkoušet a zkusit počkat na to správné rozpoložení vašeho miminka, pak my tu trpělivost mít budeme také.

New born pojímáme jinak

Kategorie New born je velmi specifická tím, jak se fotografuje – velká část snímků v této kategorii stojí na fotografování spícího miminka, které se ve spánku polohuje do určitých foto pozic, které se v této disciplíně také s železnou pravidelností opakují. Motiv je tedy velmi často stále tentýž – spící miminko naaranžované do určité polohy.

Pokud máte zájem o focení New born- tedy nově narozeni, ale chcete i něco jiného než tento v tomto směru vizuální stereotyp, jsme tu opět pro vás. Velmi rádi fotíme i miminka, která jsou vzhůru. Bdící ratolest nabízí celou škálu výrazů. Snímky jsou pak v tomto ohledu mnohem pestřejší než miminka, která na fotkách pouze spinkají a která tak širokou paletu výrazů logicky nemohou ani nabídnout.

Miminka fotíme přirozeně

Koncept založený na přirozenosti se zrcadlí ve dvou rovinách. Jednak v polohách a jednak v respektování denního cyklu miminka. Z tohoto důvodu kojence během jejich spánku nepolohujeme do pozic, do kterých by se fyzicky ve své vývojové fázi nedostaly při vědomí natož pak při spánku. Respektujeme dětskou přirozenost a snažíme se, aby pozice, ve kterých děti fotíme, odpovídaly jejích aktuálním schopnostem a byly tak v tomto smyslu autentické. Totéž platí o jejich denním cyklu, který uměle neovlivňujeme jenom proto, abychom mohli fotit klasickou spací New born fotografii. Díky tomuto přístupu neomezujeme New born focení věkem.

Bez stresu a příprav

Nemusíte proto vůbec řešit a ani se stresovat tím, jestli vaše miminko bude u focení spinkat nebo jestli se jej podaří uspat, v A.A.A. Photography se fotí autenticky, zda z focení vzejdou spací či bdící snímky, nebo dokonce obojí je plně v režii vašeho miminka. Nechejte se překvapit. Jestli však přece jen maminka o fotografie, kde děťátko spinká stojí a jemu se právě nechce, může se sama aktivně pokusit své dítko uspat v duchu konceptu New born bonding.